Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

Zhasínání motoru Škoda Favorit

1 let, 1 měsíců
Servantes1059

Několik měsíců řeším u svého velmi zachovalého "veterána" Škoda Favorit 136 LS (r.v. 1990 - ještě s karburátorem) jeden problém. Jezdím s ním jen občas pro zábavu, nikoliv často a pravidelně. Před několika měsíci se objevila podivná závada. Po několika kilometrech jízdy přestane náhle za jízdy fungovat motor a jsem nucen zastavit. Stačí několik sekund (max cca 30 sekund) přestávky, motor jde bez problémů nastartovat a běží normálně třeba dalších několik kilometrů. Při jízdě z kopce nebo při dostatečné rychlosti nemusím ani zastavovat a motor po několika sekundách jízdy nastartuji přes spojku po zařazení rychlosti. Po několika málo kilometrech se však závada znovu opakuje. Vyměnil jsem už kompletně všechny díly zapalování. Ale v zapalování to zjevně není. Dodávka paliva se zdá být v pořádku, čerpadlo funguje, benzin nikde neuniká. Do karburátoru jsem zatím nesahal. Nemá někdo zkušenosti s podobnou závadou nebo nějaký nápad?

Model: Škoda Favorit 136 LS

Manuály: 3x Manuály uživatelské, 8x Manuály servisní


Komentáře (9)

Přidat komentář


  MASH4077, 1 let, 1 měsíců

Predpokladám že aj palivový "filter" je nový. Vidím to na vznikajúci podtlak v nádrži.


  p.s., 1 let, 1 měsíců

vyndej pojistkovou skřín rozeber a důkladně proletuj veškerý spoje


  Servantes1059, 1 let, 1 měsíců

MASH4077 Podtlak v nádrži by mohl být příčinou. Palivový "filtr" jsem vyčistil, tím to snad nebude. Musím ještě prověřit kompletně celou palivovou cestu. Díky za nápad!


  MASH4077, 1 let, 1 měsíců

Palivovým "filtrom" som myslel tú malú priehľadnú nádobku na hadičke pred karbecom (preto tie úvodzovky). Je ho lepšie vymeniť, stojí pár Kačen. Hore na nádrži by mal byť "dýchací" holender, možno bude za Ak sa Ti dá tak pojazdi s pootvoreným víčkom nádrže, či to prestane. Ak to bude robiť aj ďalej, tak potom je na rade čo píše kolega.

edit: Pozor pri nasádzaní toho filtru, šípka smer karbec.


  Servantes1059, 1 let, 1 měsíců

MASH4077: Ten "filtr" před karburátorem je odlučovač plynu. Také jsem si říkal, že bych ho mohl vyměnit za nový (stojí 129,- Kč). A pak vyzkouším jízdu bez víčka nádrže. Uvidíme! Díky za rady!


  MASH4077, 1 let, 1 měsíců

Neviem či sa bavíme o tom istom. Keď je to na prívode paliva ku karbecu aké plyny by to malo odlučovať?


  Servantes1059, 1 let, 1 měsíců

Myslím, že se bavíme o to stejném! Podle katalogu náhradních dílů se ta plastová nádobka těsně před karburátorem nazývá "odlučovač plynů". Asi se může stát (za horkého počasí a v horkém motorovém prostoru), že se v palivu vytvoří bublinky a karburátor by měl pak se zpěněným palivem problém. V odlučovači plynů by se palivo bublinek zbavilo. Asi k tomu měli tehdy konstruktéři auta nějaký důvod, když tohle zařízení zařadili do palivového okruhu. Jinak skutečný filtr a odkalovač paliva je ta nádobka před palivovým čerpadlem. O té jsem psal, že jsem ji vyčistil.


  MASH4077, 1 let, 1 měsíců

áhááá tak už sa rozumieme

Inak na ten podtlak sme "v rámci úspory času" navŕtali 1mm dierku do víčka. Ale nenavádzam na nič zlé


  Servantes1059, 11 měsíců, 9 dnů

Tak jsem se po dvou měsících vrátil k výše popsanému problému s motorem! Koupil jsem nový odlučovač plynu, tedy plastovou nádobku, která je těsně před karburátorem. Obě nádobky, stará i nová, jsou stejné, v obou je slyšet pohyb kuličky, která je nahoře u odtokového hrdla směrem do nádrže. Tedy na pohled i poslech žádný rozdíl. Ještě upřesňuji, že nádobky nejsou rozebíratelné, takže jsem starou a novou nádobku nemohl rozebrat a porovnat zevnitř. Namontoval jsem tedy nový odlučovač a s obavami vyjel na zkušební jízdu. Ujel jsem 25 km bez jediného zaváhání motoru. Takže doufám, že jsem závadu konečně odstranil I když dost dobře pořád nechápu, jaký problém v tom starém odlučovači mohl být. Je to úplně jednoduchá plastová nádobka se třemi vývody. Nahoře u odtoku směrem do nádrže je ten ventil s kuličkou. Ale kulička tam byla, pohybovala se, nebyla třeba zaseknutá. Ale možná ventil přestal fungovat až po větším zahřátí motorového prostoru....? Asi opravdu jediné místo v odlučovači plynu, kde by snad nějaký problém mohl být. Snad jsem problém výměnou odlučovače plynu opravdu vyřešil!


Další otázky - Favorit / Autoservis Vložit otázku

Sběrací kroužky alternatoru kdo poradí jak vyměnit zběrací kroužky rotoru alternatoru koupil jsem nové jde spíš oto jak jsou natěch kroužkach připojeně kontaky z rotoru ty dva draty co tam vedou díky za každou radu

Samovolné zhasínání motoru po startu Při studeném startu motor naskočí, běží ve zvýšených otáčkách...po cca 3 minutách samovolně zhasne.Teplota motoru cca 50 °C, motor již nelze nastartovat.Až po opětovném úplném vychladnutí opět naskočí na aut.sytič.Závada se projevila náhle při prvním dnešním startu, doposud bez problému.Dodávka pali......

výměna spínače zpátečky u favorita Dobrý den,chtěl jsem se zeptat na postup,jak vyměnit spínač zpátečky u favorita r.v.93? Předem děkuji.P.

Ideální otáčky Zdravím všechny. Jaké jsou ideální otáčky, abych nehuntovala motor a trochu úsporně jezdila. Podotýkám, že denně jezdím po Jižní spojce cca 40km jedním směrem.

Nedržia otáčky Zdravím potrebujem poradiť. Otáčky na favorite su nepravidelné a motor pri vyradení rýchlostí zdochína, vo vnútri auta my cítit smrad benzínu.Čo môže byť na príčine.

Neštartuje auto Zdravím nevie my niekto poradit nejde my naštartovat auto ako keby iskru nehádzalo na sviečky,ked vyberem sviečky su od benzínu ale asi iskru nehádže neviem čo to môže byť.

Klepot na zadu favorita Zdravím chcem sa spýtať mam favorita a včera my začalo strašne niečo v zadu klepat, nevime či je to tlmič hlavne ked som prešiel po jamach strašne to buchalo . v lete som menil tlmiče tak nechapem či my odišel znova alebo čo to môže byt čo by som mal pozriet a skontrolovat

motor klepe Dobrý den mám favorita Glxi 94 typ 781 135B.Protože tento motor klekl(zalomený šroub při výměně tesněni pod hlavou),dal jsem tam motor felicia 50kw.Na motoru jsem dal nové rozvody.Ale přez veškerou snahu seřízení ventilů na všechny možné způsoby stále klepou ventily a nevím proč,Čily otázka zní: je ......